

| Product | TOILET PAPER |
| Material | Virgin bamboo pulp |
| GSM | 14.5gsm |
| Layer | 3ply |
| Sheet size | 101*115mm (4’*4.5’) |
| Sheets | 240 sheets |
| Embossed | Side embossed |
| Core | 42mm |
| Weight | 140g/roll |
| Tissue color | Unbleached |
| Feature | Environmental protection |
| Packing | Matte plastic film; 10 rolls/polybag, 60 rolls/master bag |
| Certifications | FSC, BSI, SGS |





