

| Product | Plastic Free Kitchen Paper Towel |
| Material | Virgin bamboo pulp |
| GSM | 24.5 gsm |
| Layer | 2ply |
| Sheet size | 220*225mm |
| Sheets | 100 sheets |
| Embossed | Dot embossed |
| Core | 45mm |
| Weight | 260g/roll |
| Tissue color | White |
| Feature | Plastic free |
| Packing | Individual wraps, 8 rolls/carton |
| Certifications | FSC, BSI, SGS |





