

| Product | ULTRA SOFT TOILET PAPER |
| Material | Virgin wood pulp |
| GSM | 14.5gsm |
| Layer | 4ply |
| Sheet size | 101*115mm (4’*4.5’) |
| Sheets | 240 sheets |
| Embossed | Side embossed |
| Core | 42mm |
| Weight | 170g/roll |
| Tissue color | White |
| Feature | Super soft, Water soluble |
| Packing | 10 rolls/polybag (60 rolls/master bag) or 27 rolls/carton |
| Certifications | FSC, BSI, SGS |





