

| Product | HAND PAPER TOWEL |
| Material | Mixed pulp |
| GSM | 21gsm |
| Layer | 2ply |
| Sheet size | 200*225mm |
| Sheets | 800 sheets (180m) |
| Core | 42mm |
| Embossed | Embossed |
| Weight | 1.4kg/roll |
| Tissue color | White |
| Feature | Dissolvable |
| Packing | Packaging one: 8 rolls/carton |
| Certifications | We have FSC, BSI, SGS. |





