

| Product | Mixed DISSOLVABLE TOILET PAPER |
| Material | Mixed pulp |
| GSM | 14.5gsm |
| Layer | 3ply |
| Sheet size | 101*120mm (4’*4.8’) |
| Sheets | 220 sheets |
| Embossed | Butterflies embossed |
| Core | 42mm |
| Weight | 120g/roll |
| Tissue color | White |
| Feature | Dissolvable |
| Packing | Packaging one: 24 rolls/case |
| Certifications | FSC, BSI, SGS |





